Fons Valencià per la Solidaritat

Exposicions del Fons

L’objectiu de les exposicions és donar a conèixer el Fons Valencià, així com les seues línies de treball (projectes de desenvolupament, sensibilització i emergències) als veïns i veïnes dels municipis socis de l’associació, preferentment, així com a la resta del municipalisme valencià i a la seua ciutadania.

El Fons Valencià compta en este moment amb dos exposicions en marxa: “El Fons Valencià per la Solidaritat, el municipalisme valencià solidari amb els pobles del Sud”, i “El Fons Valencià per la Solidaritat, projectes de cooperació 2011-2012”.

 

2.1. Exposició: “El Fons Valencià per la Solidaritat, el municipalisme valencià solidari amb els pobles del Sud”.

Objectiu de l’exposició:

Presentar el Fons Valencià per la Solidaritat i respondre a les preguntes més habituals que es puguen fer els veïns dels municipis socis sobre l’entitat: objectius, organització, funcionament, ajuntaments socis, línies de treball: projectes de cooperació, sensibilització i emergència, Confederació de Fons de Cooperació i Solidaritat....

Característiques:

-Consta de 10 panells impresos sobre lona i en color, amb unes dimensions de 2 m (altura) x 80 cm (ample) cadascun.

-Els panells no necessiten de cap infraestructura per sostrindre’s, cada panell té unes patetes amb les quals es recolza a terra. Recomanem la seua instal·lació en un espai de trànsit de gent, com per exemple el vestíbul o zona d’entrada de la Casa de Cultura, Ajuntament, Centre de Salut...

-Llistat i títols dels panells:

Panell núm. 1: Panell de benvinguda (on figura el títol de l’exposició).
Panell núm. 2: Què és el Fons Valencià per la Solidaritat?
Panell núm. 3: Objectius del Fons Valencià.
Panell núm. 4: Com s’organitza i funciona el Fons Valencià?
Panell núm. 5: Línies de treball: Projectes de desenvolupament.
Panell núm. 6: Línies de treball: Projectes de sensibilització.
Panell núm. 7: Línies de treball: Projectes d’emergència i ajuda humanitària.
Panell núm. 8: Confederació de Fons de Cooperació i de Solidaritat.
Panell núm. 9: El teu ajuntament guanya amb el Fons Valencià.
Panell núm. 10: Socis del Fons Valencià per la Solidaritat.

-S’ha dissenyat un cartell anunciador de l’exposició (que es personalitza per a cada municipi on s’instal·la) del qual enviarem al socis la quantitat que necessiten per tal de difondre l’activitat a nivell local.

-També s’ha editat un fullet desplegable sobre l’exposició, amb els mateixos continguts que apareixen als panells, del qual s’envien als socis la quantitat que necessiten per tal d’ajudar en la difusió de l’exposició en el municipi.

-Posem a la disposició dels socis del Fons Valencià 3 documentals: “El Fons Valencià per la Solidaritat, el municipalisme valencià solidari amb els pobles del Sud”, “El Fons Valencià per la Solidaritat, 10 anys amb El Salvador” i “Aigua i governança”.

El primer té una durada de 7 minuts i presenta d’una manera àgil la nostra entitat; el segon té una durada de 19 minuts, i fa un repàs al treball i projectes desenvolupats pel Fons a El Salvador en la darrera dècada; i finalment el tercer documental, amb una durada de 18 minuts, fa un aproximació al projecte “Aigua i governança: recolzament per al desenvolupament dels municipis de la Mancomunidad de la Cuenca del Rio Jubones”, impulsat pel Fons a Equador. Els documentals estan penjats a la nostra web, i es poden utilitzar en la presentació de l’exposició, com també es poden projectar regularment en el lloc on estiga instal·lada.

- Seria convenient realitzar una inauguració o presentació de l’exposició, amb una convocatòria o roda de premsa per donar a conèixer l’activitat a nivell local i comarcal.

 

2.2. Exposició: “El Fons Valencià per la Solidaritat, projectes de cooperació 2011-2012”.

Objectiu de l’exposició:

Presentar els projectes de cooperació (desenvolupament, sensibilització i ajuda humanitària i emergència) que el Fons Valencià per la Solidaritat ha impulsat en 2011 i 2012, per tal que els veïns i veïnes dels municipis socis puguen conèixer amb més profunditat el treball que s’està realitzant en cooperació internacional al desenvolupament des del seu ajuntament i a través del Fons Valencià per la Solidaritat.

Característiques:

-Consta de 11 panells impresos sobre lona i en color, amb unes dimensions de 2 m (altura) x 80 cm (ample) cadascun.

-Els panells no necessiten de cap infraestructura per sostrindre’s, cada panell té unes patetes amb les quals es recolza a terra. Recomanem la seua instal·lació en un espai de trànsit de gent, com per exemple el vestíbul o zona d’entrada de la Casa de Cultura, Ajuntament, Centre de Salut...

-Llistat i títols dels panells:

Panell núm. 1: Panell de benvinguda (on figura el títol de l’exposició).
Panell núm. 2: El Fons Valencià per la Solidaritat (I).
Panell núm. 3: El Fons Valencià per la Solidaritat (II).
Panell núm. 4: Projectes a El Salvador (I).
Panell núm. 5: Projectes a El Salvador (II).
Panell núm. 6: Projectes a  Equador (I).
Panell núm. 7: Projectes a. a Equador (II).
Panell núm. 8: Projectes a Colòmbia, Bolívia, Guatemala, Equador i El Salvador.
Panell núm. 9: Projectes d’Emergència i d’Ajuda Humanitària.
Panell núm. 10: Programa de Sensibilització.

-S’ha dissenyat un cartell anunciador de l’exposició (que es personalitza per a cada municipi on s’instal·la) del qual enviarem al socis la quantitat que necessiten per tal de difondre l’activitat a nivell local.

-També s’ha editat un fullet desplegable sobre l’exposició, amb els mateixos continguts que apareixen als panells, del qual s’envien als socis la quantitat que necessiten per tal d’ajudar en la difusió de l’exposició en el municipi.

-Posem a la disposició dels socis del Fons Valencià 3 documentals: “El Fons Valencià per la Solidaritat, el municipalisme valencià solidari amb els pobles del Sud”, “El Fons Valencià per la Solidaritat, 10 anys amb El Salvador” i “Aigua i governança”.

El primer té una durada de 7 minuts i presenta d’una manera àgil la nostra entitat; el segon té una durada de 19 minuts, i fa un repàs al treball i projectes desenvolupats pel Fons a El Salvador en la darrera dècada; i finalment el tercer documental, amb una durada de 18 minuts, fa un aproximació al projecte “Aigua i governança: recolzament per al desenvolupament dels municipis de la Mancomunidad de la Cuenca del Rio Jubones”, impulsat pel Fons a Equador. Els documentals estan penjats a la nostra web, i es poden utilitzar en la presentació de l’exposició, com també es poden projectar regularment en el lloc on estiga instal·lada.

- Seria convenient realitzar una inauguració o presentació de l’exposició, amb una convocatòria o roda de premsa per donar a conèixer l’activitat a nivell local i comarcal.

Exposicions

Patrocina el manteniment i millora d’esta web

Entitats Col·laboradores

Qui está en línea?

Tenim 3 visitants en línia

Tamany Font